PCB1B15S
Mfr.Part #
PCB1B15S
Datasheet
PCB1B15S
Description
TERM BLOCK CARD EDGE 15POS TIN
Stock
544
Convert From (Adapter End) :
Terminal Blocks, Screw Connection, 15 Pos, 2 Rows
Convert To (Adapter End) :
Card Edge Connector, 15 Pos
Wire Gauge :
14 AWG